Wyloguj się do życia - razem z nami

Internet i komputer nie powinny w nikim budzić negatywnych skojarzeń. Są elementem codzienności - korzystamy z nich w celach prywatnych i służbowych. Ułatwiają wiele tak podstawowych czynności jak zakupy, płatności, planowanie podróży, czy szybki kontakt ze znajomymi. Swobodny i tani dostęp do sieci to już niemal standard. Ale... Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń wynikających z niekontrolowanego używania Internetu i komputera. Wszystko to sprzyja rozwojowi uzależnienia, a każde uzależnienie jest równie niebezpieczne i prowadzi do utraty relacji, osamotnienia, smutku.

W szkole ruszył projekt "Wyloguj się do życia". W ramach projektu uczniowie klasy od III SP po III GIM wezmą udział w zajęciach mających na celu zwrócić uwagę jak największej liczby uczniów na zagrożenia wynikające z nieograniczonego korzystania z komputera i zachęcić do szukania zdrowej równowagi między światem wirtualnym a realnym. Nie trzeba przecież całkowicie rezygnować z Internetu, by mieć wolność wyboru.

Projekt finansowany jest z Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będącego w dyspozycji Ministerstwa Zdrowia i realizowana we współpracy z Krajowym Biurem ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Autorem i realizatorem projektu jest Fundacja Innowacyjnych Rozwiązań Społecznych i Terapeutycznych – FIRST (www.fundacja-first.com). 

Angelika Balura, szkolny koordynator
2013.12.11