"Morze w kropli" czyli morskie akwarium w szkole

Z inicjatywy i ogromnego zaangażowania Rodzica naszego ucznia, za zgodą Zarządu, w szkole powstanie akwarium. Niezwykłe akwarium, bo morskie – pełne koralowców, ukwiałów, skorupiaków i ryb; barwnych mieszkańców morskich wód. Patron Szkoły, pływający po wszystkich morzach świata, z pewnością byłby zadowolony. Akwarium, oprócz pełnienia funkcji reprezentacyjnej, będzie przede wszystkim pomocą naukową obrazującą morski ekosystem, łańcuch pokarmowy i równowagę w przyrodzie. Do tego – relaksująca przyjemność obserwacji podczas przerw!

To, kiedy akwarium zostanie zamieszkałe zależy w dużym stopniu od finansów, które uda się nam zebrać. Cała inicjatywa finansowana jest poza finansami Szkoły – na podstawie rzeczowych i finansowych darowizn osób i instytucji. Jedyny koszt, jaki poniesie Szkoła to koszt energii elektrycznej urządzeń utrzymujących ekosystem akwarium (porównywalny do kosztu użytkowania jednego komputera). Serdecznie dziękujemy instytucjom, które zgodziły się przekazać nam niepłatnie materiały i projekty instalacji koniecznych do uruchomienia akwarium oraz tym z Państwa, którzy zakupili już „krople wody” – cegiełki na realizacje projektu. Podziękowania należą się również naszym nauczycielkom plastyki i biologii oraz uczniom, którzy wykonali piękne wizualizacje i z utęsknieniem czekają na prawdziwe akwarium.

Przede wszystkim dziękujemy panu Ireneuszowi Plaza za pomysł i pełne pasji koordynowanie jego wdrażania w życie. To jedno z marzeń, w którego realizację angażuje się cała szkolna społeczność.