Młodzi - odwagi do zdrowego życia!

Informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do programu Centrum Edukacji Obywatelskiej, Gazety Wyborczej oraz Grupy Kapitałowej ENEA S.A., który propagować będzie zdrowy styl życia i aktywność ruchową młodych ludzi. Akcja Młodzi Odwagi! ma charakter ogólnopolskiej kampanii wspieranej przez dziennikarzy, publicystów oraz specjalistów, zajmujących się zdrowym stylem życia.
Po konsultacjach z uczniami, nauczycielami i dyrekcją szkoły nakreślone zostały wstępne plany realizacji programu. Chcielibyśmy doprowadzić do uruchomienia sklepiku szkolnego, 
w którym można byłoby zakupić zdrowe, świeże i smaczne produkty. Przeprowadzimy też kampanię na rzecz rezygnacji z jednorazowych kubków (używanych dotychczas przez wszystkich spragnionych) i pobierania wody z dystrybutorów do bidonów. Zaplanowaliśmy „Festiwal warzyw i owoców”, konkurs dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej „Zdrowe drugie śniadanie”, a dla starszych uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum – konkurs na królową pożywnych kanapek. 
To tylko niektóre z zamierzonych działań… Już teraz serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do nas – wszystkim nam wyjdzie to na zdrowie.

Więcej o programie – tutaj.

Katarzyna Majda, szkolna koordynatorka projektu